Tanpınar'dan Notlar

"Tanpınar'dan tuttuğum bu notlarda, Tanpınar'ın sanatçılığının yansımaları görülmektedir bence. Bu notlar, sıradan notlar değil, bir büyük sanatçının evrenine girmek için kullanılacak anahtardır."

Responsive image
YAZAR
Ahmet Miskioğlu
DOSYA BOYUTU
2,93 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789759956516

PDF formatında Tanpınar'dan Notlar. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Tanpınar'dan Notlar kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


"Kelimeler zihnimizin sâkinleridir: Parlak, renkli, uysal; her an hizmete şitâban… Onlar bizim kâinatı-mızı yaparlar. Vuzuha onlarla çıkarız. Düşünce âleminde hareket 'söz'dür.""Kâinata dil vasıtasıyla tasarruf etmek: İşte sanatkâr bunu ister. Sanatkâr, kâinatı yeniden yaratan insan…""Şiir, kendi içimizde kâinatı bulmak sanatıdır."(notlardan)"Tanpınar'dan tuttuğum bu notlarda, Tanpınar'ın sanatçılığının yansımaları görülmektedir bence. Daha ileri giderek şöyle de söyleyebilirim, Tanpınar'ın yapıtlarını okumadan önce, bu notları okumak gerekir. Bu notlar, sıradan notlar değil, bir büyük sanatçının evrenine girmek için kullanılacak anahtardır."-Ahmet Miskioğlu-(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 115Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Dergah Yayınları 


Tanpınar'dan Notlar. 0,00. "Şiir kendi içimizde kâinatı bulmak sanatıdır." (notlardan) "Tanpınar'dan tuttuğum bu notlarda Tanpınar'ın sanatçılığının yansımaları görülmektedir bence.